Контакт: +389 (2) 609 21 91 | +389 (78) 286 406 (и Viber)
ул. Леринска2, 1000 Скопје, Видете ја мапата

ГОДИШНИНАТА ОД ВАШИОТ БРАК ВО ГАРДЕН СПА

Ако годишнината од бракот е третиот најважен датум во животот, тогаш романтичниот Гарден спа бутик хотел нека биде првото место каде ќе го одбележите овој значаен момент во вашиот живот. Интимната атмосфера за вас и вашиот партнер, во романтичните и уникатни соби во хотелот, или пак во хотелскиот спа центар, ќе ви отвори еден нов поглед на убавите и често занемарени нешта во животот: посветеноста на самите себе.

Anniversary

Private party 

ПРИВАТНИ ЗАБАВИ ВО ГАРДЕН СПА

Повикајте ги вашите најблиски и пријатели на роденденска забава во еден нов простор и препуштете ни ја организацијата на овој важен ден во вашиот живот. Ќе ви послужиме кетеринг услуги на највисоко ниво, вина со врвен квалитет, забава со музика во живо... во опуштена атмосфера, каде конечно ќе бидете целосно посветени само на вашите гости.

РОМАНТИЧЕН СПА ВИКЕНД ЗА ДВАЈЦА - 6000 ден.

Ваучерот за спа викенд е токму тоа –шанса за две лица да изберат свој омилен пакет од листата на извонредни хотелски спа услови и да добијат целодневна заедничка релаксација. Истегнете ги мускулите во парната соба, исфрлете ги токсините во сауна или препуштете се на џакузи меурчината; Доколку сакате дополнителна релаксација, препуштете се на искусните дланки од нашите професионални терапевти и запознајте го светот на масажата. Одвојте време за негување на вашето тело, затоа што секој го заслужува тоа.

 • Ноќевање за двајца
 • Користење на спа центарот
 • Вински третман или вулканска масажа за двајца

 

СВАДБЕН СПА ПАКЕТ - 4500 ден.

Со вашиот партнер добијте третман како никој друг. Совршени услуги, луксузни услови и предизвикувачкиот третман на ароматерапија ќе го направат денот на вашата свадба незаборавен.

 • Освежувачки третман на лице – Babor или Wine третман
 • Масажа на раце и стапала со прафински третман
 • Ароматерапија или антистрес масажа

ПАУЗА СО СПА ДЕТОКСИКАЦИЈА - 2000 ден.

Од време навреме на сите ни е потребно тоа, но нема подобар начин да си помогнете да ја постигнете целта со спа пакет за детосикација. Со спа детоксиацијата, можете да изберете од листата на третмани кои ги изведуваат професионални теврапевти и се прилагодени за вашето добро здравје.Уживајте во фанатастичниот пакет на спа детоксикација, во просториите на Гарден спа бутик хотел.

 1. Сауна, детокс џус (Smoothie) или зелен чај, парна бања и лимфна масажа
 2. Сауна, детокс џус (Smoothie) или зелен чај. Парна бања и антицелулитна масажа
 3. Сауна, детокс џус (Smoothie) или зелен чај. Парна бања и вакум масажа)

Со импресивна палета на третмани и првокласна услуга, ова е соврешно место да ја започнете вашата детоксикација.
detox spa 
 

САБОТЕН СПА ПРЕДИЗВИК - 5500 ден.

Уживајте во саботното разгалување со нашиот саботен спа предизвик за двајца. Овој пакет вклучува пенливо вино и белгиски чоколади.

 • Бањарка, папучи и пешкири
 • Користење на финска сауна, турска бања и џакузи
 • Винска масажа на тело (55 мин.)
 • Во винската терапија користиме разни креми, органско грозје, вино и екстракти од семки од грозје како масла за масажа, кои ќе ви овозможат незаборавно време за опуштеност, и ќе озвоможат долготраен ефект за вашата кожа и тело.
 • Ноќевање во Кралска соба.

МОМИНСКА ВЕЧЕР - 5500 ден.

 • Ноќевање со појадок
 • Избор на 2х25 минутни третмани со Garden масажа
 • Garden третман за релаксација на лице
 • Body wrap со ароматерапија, или масажа на скалпот и главата
 • Непречено користење на СПА услуги
 • ПЛУС бесплатна работилница за шминкање со вашите пријатели!

* Минимум 4 лица
* Цената е по лице

 

СПА РОДЕНДЕНСКИ ЗАБАВИ - 1500 ден.

Ништо не е попредизвикувачко од уживање во луксузен спа пакет за да го прославите вашиот роденден со саканото друштво. Без разлика дали го славите роденденот со вашиот партнер или со група најблиски пријатели, роденденскиот спа пакет е одлична шанса да бидете разгалени и истретирани во луксузни услови за вашиот роден ден.

 • Неограничено пиење
 • Користење на СПА центарот

* Цената е по лице

СПА ЗА ГОДИШНИНА - 5500 ден.

Прославете ја вашата годишнина на врската со луксузен спа пакет, каде вие и вашиот партнер ќе уживате во романтичен ден (или ноќ) сами, и ќе бидете соврешно услужени од моментот на пристигнување. Уживајте заедно во третманите, отпловете во спа и ако изберете пакет со ноќевање, внесетее се во вкусната романтпична вечера пред ноќевање во нашиот спа центар.

 • Релаксирачка масажа за двајца
 • Ароматерапија за двајца
 • Вулканска масажа за двајца

 
 

МОМИНСКА СПА ЗАБАВА - 1700 ден.

Овој пакет е совршен начин да го прославите вашиот ден пред венчавката со најблиските пријатели/ки. Во разгалувачкиот спа пакет ќе бидете третирани од глава до пети уште од моментот на простигнување, и без ралзика дали ќе изберете дневен и пакет со ноќевање, ќе откриете неверојатни третмани во нашите прекрасни спа услови за да уживате.

 • Спа маникир и педикир
 • Релаксирачка масажа со рефлекторна масажа на стапала
 • Вино терапија на лице
 • Вклучено шампањско и јагоди

* Цената е по лице

МОНТИЧЕЛИ ТЕРАПИЈА СО ВИНСКА ГЛИНА - 2000 ден.

Погрижете се за себе со овој комплетен третман за детоксикација на телото. Дизајниран за ослободување од напнатоста, за тонирање на вашата кожа и за елиминирање на токсините, овој третман со кал завршува со релаксирачка целосна масажа на телото. По 75 минути релаксација, вашата кожа ќе изгледа освежено и хидрирана.

 
 

ДЕТОКСИКАТОР - 1600 ден.

Можете да испиете галони зелен џус но ништо нема да и даде на вашата кожа таква светлина како стариот добар пилинг. Оваа уникатна и природна комбинација од семки од грозје, кафеав шеќер, масло од семки од грозје, мед и растителни масла за тело, е вистински погодок за грижата за кожата. И не треба долго за да се видат големи резултати. „Шеќерот прави пилинг и ја хидрира кожата, додека семките од грозје ги отстрануваат мртвите клетки и ја поттикнуваат микроциркулацијата правејќи ја кожата помека“. „Медот е навлажнувач кој инстантно ја смирува и ја лекува кожата, додека маслото од семки од грозје е полно со антиоксиданси кои ја заштитуваат и ја хидрираат“. Откако сте комплетно исполирани, со масажа со богатите есенцијални масла за тело со специјални нагорни движења во правец на срцето се намалува задржувањето на водата и отровите - и со мали кружни движења се масираат сите проблематични зони со што се овозможува да изгледате помазно, помеко и поцврсто.

ESSENSA СПА ТРЕТМАН ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА НА ТЕЛО - 1200 ден.

Овој третман ќе го детоксифицира системот, ќе го обнови нивото на телесната енергија и ќе ја тонира кожата. Со користење на омекнувачка крема за пилинг, со состојки богати со масла за детоксикација и тонизирање на кожата. Ароматичниот пилинг од глава до пети ќе ве освежи и ќе ги разбуди сите сетила.

 
home bottom banner wine
GardenSpa
ГарденСпа Бутик Хотел
ул. Леринска 2, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389 (2) 609 21 91 ; +389 (2) 609 21 92 ; +389 (78) 286 406 (и Viber)
E-mail: info@gardenspa.com.mk
© 2014 GardenSpa Hotel. All rights reserved