Контакт: +389.70.376643 | +389.2.6092191
ул. Леринска2, 1000 Скопје, Видете ја мапата

Џакузи

Џакузи е совршено место за ментална и физичка релаксација со вашето семејство и пријатели. Силната хидро-масажа ќе ви помогне да се релаксираат вашите мускули и побрзо закрепнување на спортските повреди. Топлата вода и хидро-масажата ги шират крвните садови со што се зголемува температурата на телото и да се подобрува циркулацијата на крвта.

View the embedded image gallery online at:
https://gardenspa.mk/mk/spa/spa-centar#sigProIdfd8a205653

Финска Сауна

Во финската сауна воздухот се загрева користејќи загреани камења и со фрлање вода на нив се добива пареа која ја задржува влагата во воздухот. Температурата на топлиот и сув воздух може да достигне до 95 C0, со минимална влажност од 5-10%.

ПРИДОБИВКИ:

 • Го зајакнува имунолошкиот систем
 • Ја чисти вашата кожа и тело преку потење
 • Го ублажува стресот и напнатоста
 • Опушта и спречува несоница
 • Помага при ревматски заболувања, артритис и мускулни повреди
 • Спречува настинка и грип

ИДЕАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 80-90 C0

Не се препорачува за луѓе кои страдаат од срцеви заболувања, шеќерна болест, епилепсија и акутни инфекции.

View the embedded image gallery online at:
https://gardenspa.mk/mk/spa/spa-centar#sigProId8bee9bb099

Турска и парна бања

Турската и парна бања топлина се постигнува преку пареа и во внатрешноста влажноста е 100%. Температурата може да достигне од 35-50 степени целзиусови.

ПРИДОБИВКИ:

 • Подобрување вашиот имунолошки систем
 • Подобрување на циркулацијата на крвта низ дилатација на крвните садови
 • Детоксикација вашето тело
 • Чистење и хидратација на кожата
 • Спречување на појава на акни
 • Помош при респираторни инфекции
 • Релаксација на мускулите

ИДЕАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 40-45 C0

GardenSpa
ГарденСпа Бутик Хотел
ул. Леринска 2, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389.70.376643 | +389.2.6092191 | +389.2.6092192
E-mail: info@gardenspa.com.mk
© Garden Spa Hotel. All rights reserved